Home

eenheidsprijzen

Eenheidsprijzen, ook wel prijs per eenheid genoemd, zijn de prijzen die aangeven hoeveel een product kost per vaste meeteenheid, zoals 100 gram, 1 liter of per stuk. Het doel is consumenten in staat te stellen verschillende verpakkingen en formaten met elkaar te vergelijken, zodat de goedkoopste optie duidelijker wordt.

De berekening is eenvoudig: eenheidsprijs = prijs / hoeveelheid. De hoeveelheid is de netto-inhoud of het gewicht, uitgedrukt

Regelgeving: In de Europese Unie en Nederland is het tonen van eenheidsprijzen gebruikelijk en in veel gevallen

Voordelen en beperkingen: Eenheidsprijzen vergroten transparantie en besparen tijd bij vergelijken. Ze kunnen verwarrend zijn als

in
eenheid
(bijv.
g,
kg,
ml,
liter).
In
de
praktijk
wordt
de
eenheidsprijs
meestal
uitgedrukt
per
100
gram
of
per
liter;
bij
producten
die
per
stuk
verkocht
worden,
kan
ook
'prijs
per
stuk'
worden
weergegeven.
De
eenheidsprijs
staat
doorgaans
op
het
etiket
of
schapkaartje
naast
de
productnaam
en
totale
prijs.
verplicht
onder
de
consumentenwetgeving
voor
prijsinformatie,
zodat
kopers
kunnen
vergelijken.
Winkeliers
dienen
de
cijfers
eenduidig
te
vermelden
en
de
eenheden
duidelijk
te
kiezen
voor
vergelijkbare
producten.
meerdere
eenheden
worden
gebruikt
of
als
de
pakinhoud
in
stappen
verandert.
Daarnaast
zijn
niet
alle
producten
of
aanbiedingen
voorzien
van
eenheden;
bij
verse
producten
of
individuele
verpakkingen
kan
de
eenheidsprijs
ontbreken.
Consumenten
doen
er
goed
aan
op
de
eenheid
en
de
basis
van
berekening
te
letten
bij
het
vergelijken.