normaliseerivad
Normaliseerivad is Eesti keele tegusõna normaliseerima (to normalize) kolmandas isikus mitmuses olev vorm, mis väljendab tegevust, mida teevad mitu subjekt samaaegselt. Sõna tähendab üldjoontes midagi selle standardi või normi külge viimist või selleks kohandamist.
Grammatiline funktsioon: normaliseerivad on oleviku aegne indikatiivmood 3. isiku mitmuses. Põhivorm on infinitiv “normaliseerima”; mitmuse vormis
Kasutus ja tähendus: normaalset või standardset olukorda tagav toiming võib hõlmata andmete normaliseerimist, protsesside standardiseerimist või
Seotud vormid ja teisendid: põhivormi kõrval on olemas üksik- ja mitmuse vormid nagu normaliseerib (3. isik
Seos: normaliseerima on laenatud või arenenud Estonian verb, mis kirjeldab standardiseerimise või kohandamise toimingut ning mille