korrigeeritava
Korrigeeritav on Eesti keeles present passive participle, moodustatud verbist korrigeerima (to correct, to edit). Selle vormi tähendus on “korrigeeritud saab olema” või “mis tuleb korrigeerida”; sarnaselt on see ka omadussõna, mis kirjeldab objekti kui midagi, mis vajab või on mõeldud parandamiseks. Sageli kasutatakse seda kirjalikus ja tehnilises keeles kirjeldamaks tekste, andmeid või protsesse, mis on vaja üle vaadata, parandada või redigeerida.
Korrigeeritava on selle vormi genitiivsingular. Seda kasutatakse nimisõna või nimisõnaga moodustatud fraasides, kus participli omaduslikkus laieneb
Kasutusvaldkondade osas ilmub korrigeeritav peamiselt õppe-, kirjanduse-, tehnilistest ja korrektuuri kontekstides. Tätavates või juhendites viitab see
Etymoloogia poolest moodustub korrigeeritav verbi korrigeerima ja ühendi -atav abil, mis väljendab passiivset omadust. Vormi on